تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۱۱:۱۰ شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
Language : FA |
خانه / معرفی رئیس کانون بازنشستگان

معرفی رئیس کانون بازنشستگان

آقای مختار باقری متولد ۱۳۳۷ کارشناسی مشاوره ،  جزء هیات موسس و یک از افراد موثر در تاسیس و راه اندازی دانشگاه  به شمار می رود. در سال ۱۳۶۷ که بحث تاسیس دانشگاه آزاد در شهرستان مطرح شد، وارد دانشگاه شد. با توجه به اینکه  دانشگاه نه زمینی داشت و نه ساختمانی و همه کلاسها در هنرستان شهید رجائی که اجاره دانشگاه بود ، دائر می شد با شرایط آن زمان ایجاب می کرد که برای ماندگار شدن دانشگاه باید ابتدا زمین خریداری گردد و دانشگاه هم پولی نداشت که بتواند زمین بخرد .

با این وجود ،  یکی از کارهایی که ایشان در به ثمر رسیدن آن نقش بسزایی داشته اند گرفتن زمین  دانشگاه  به مساحت ۷۰ هکتار در طی دو مرحله از سازمان مسکن و شهر سازی بوده است .

از جمله کارهای ایشان :  پیگیری امور مربوط به ساخت  اولین ساختمان دانشگاه   ، گرفتن برق  از پادگان امام حسین  برای ساختمان  سازی ، اخذ انشعاب آب  ، گرفتن شماره تلفن برای دانشگاه بطرف کردن موانع برای احداث جاده ورودی   دانشگاه ،  تامین وام  برای ساختمان  سازی ،  ترغیب هیات علمی دانشگاه صنعتی برای حضور در واحد خمینی شهر  می باشد .

آقای مختار باقری  به عنوان یک شخص مذهبی و نیروی ارزشی  تا پایان سال خدمت در دانشگاه در پست هایی از جمله:
سر پرست معاونت اداری مالی- مدیر اداری- مدیر دانشجویی- مسئول ستاد شاهد و ایثارگر – مسئول خوابگاه و.. حضور داشته و انجام وظیفه نموده اند.ضمنا نامبره عضو تشکیل دهنده سپاه پاسداران خمینی شهر بوده وسرپرست مجتمع تربیتی متقین تهران (زیر نظر اوقاف و امور خیریه استان تهران) نیز مسئولیت داشته اند.